Back

W ubiegły piątek dzieci z grupy Jeżyków i Żabek obchodziły Dzień Gofra.

Ten słodki dzień rozpoczęły od poznania historii powstania gofrów oraz tego jakie przepisy są najlepsze. Omówiły z czym można zjadać słodkie przysmaki, wymieniły które dodatki są ich ulubionymi.

Pełne wiedzy zajęły się sypaniem mąki, wlewaniem mleka a nawet dodawaniem tłustej oliwy. Wszystko razem cierpliwie miksowały, potem zasiadły do stołów i grzecznie czekały na efekty ich pracy. Gotowe gofry zajadały z ochotą.

Nasze przedszkolaki są uprzejme i miłe 😁 Dlatego nie obyło się bez dzielenia się. Owocami swojej pracy poczęstowały Panią Dyrektor oraz Panią Sekretarkę a także wszystkie Pani z obsługi szkoły.

Myślę, że w przyszłym roku święto gofra będzie również z przyjemnością obchodzone 😁

M.Guz

I.Chacińska

Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w naszym przedszkolu odbył się konkurs na wykonanie „maskotki ze skarpetki”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 24 przedszkolaków. 

Wykonane prace plastyczne można obejrzeć na korytarzu szkolnym.

Oto, jak prezentują się wyniki: 

Nagrodę i dyplom wyróżnienia otrzymali:

  1. Czarnocka Maja
  2. Czapski Kacper
  3. Czarnocki Szymon
  4. Głuchowska Laura
  5. Sarnowska Nela
  6. Skorupski Szymon
  7. Szyc Wiktor
  8. Zdun Dawid

Nagrodę i dyplom otrzymali:

  1. Bednarek Bartłomiej
  2. Czapska Julia
  3. Garucki Tymoteusz
  4. Głażewska Laura
  5. Jastrzębska Adrianna
  6. Kalicka Karolina
  7. Kamińska Alicja
  8. Kamińska Jagoda
  9. Kamińska Łucja
  10. Kowalczyk Gabriel
  11. Olędzki Igor
  12. Rusinek Weronika
  13. Rzewuski Mikołaj
  14. Selwiak Hubert
  15. Serementa Michał
  16. Zalewski Błażej

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy przedszkolakom oraz rodzicom za udział w konkursie!

         Organizatorzy: 

Ewa Boruta

Katarzyna Rzewuska 

Dzień tosta w zerówce to pracowity dzień. Musieliśmy się odpowiednio przygotować do zrobienia pysznych tostów.

Poznaliśmy zasady bezpiecznego przygotowania posiłku, zrobiliśmy sobie czapki kucharzy, założyliśmy fartuszki, umyliśmy ręce i stoliki i do pracy.

Smarowanie, pieczenie ale najlepsze na koniec……konsumowanie 😊. To był pyszny dzień

E.Boruta

Nasze przedszkolaki bardzo cieszą się na przybycie wiosny dlatego powitały ją podwójnie

Najpierw zostały zaproszone przez uczniów klasy 3 Szkoły Podstawowej w Przesmykach, aby wspólnie z nimi mogły pozbyć się zimy – spalić Marzannę. Następnie dzieci przygotowały piękne kwiatki i udały się na wiosenny spacer, aby śpiewem przywołać wiosnę już na stałe do przedszkola.

Izabela Chacińska

Martyna Guz

Kolorowe skarpetki to symbol jedności z osobami z Zespołem Downa. W naszym przedszkolu w grupie: Zeróweczka, Jeżyki i Żabki obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów tego święta jest symboliczna. Przypada ono na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze chromosomów powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Celem dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. To był bardzo atrakcyjny dzień, a jednocześnie lekcja tolerancji! Dzieci oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami. Przedszkolaki z grupy: Zeróweczka i Jeżyki, ozdabiały, według własnego pomysłu skarpety natomiast z grupy Żabki wylepiały kropki z plasteliny na kolorowych skarpetkach! Akcja kolorowych skarpetek „nie do pary” to wyraz życzliwości, wyrozumiałości i solidarności z osobami z Zespołem Downa:)

Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

                                                                                              Katarzyna Rzewuska

      11 marca nasza grupa z zaprzyjaźnioną klasą I pojechała na wycieczkę na spektakl pt. „Cyberprzestrzeń”. To był ciekawy interaktywny spektakl o zagrożeniach w Internecie. Taki to spektakl podczas którego nauczyliśmy się piosenki, graliśmy w ogromną piłkę, tańczyliśmy a na koniec było zdjęcie z aktorami.

     Druga część wycieczki to zwiedzanie PKP – tory, perony, poczekalnia, kasy biletowe w której wspólnie kupiliśmy bilety i największa atrakcja – powrót pociągiem do Niemojek.

Ufff – to była podróż, dobrze że mieliśmy odblaskowe czapeczki to wszyscy widzieli że to wycieczka 😉

Boruta Ewa

Skorupska Aldona

Rzewuska Katarzyna

W naszej grupie dzień kobiet i mężczyzn obchodzimy wspólnie i tak było i w tym roku. Tego dnia odbyły się wybory mis zerówki i strong mena. Trzeba było wykazać się w kilku konkurencjach, pokazać wdzięk i uśmiech. Jury nie było bardzo surowe i wszyscy chłopcy dostali tytuł strong mena zerówkowego a dziewczyny mis stylu, uśmiechu, wdzięku, foto, gracji.

Były też piękne upominki przygotowane przez naszych kochanych rodziców

       Dziękujemy!!!

                                                           Ewa Boruta

W naszym przedszkolu jest swego rodzaju mała tradycja, otóż z okazji Dnia Kobiet świętują również chłopcy. Dzieci obchodzą wspólnie Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka (wrześniowy). Tak też było i w tym roku.

W piątek, 7 marca, rozmawialiśmy na temat początków i tradycji związanych z tymi szczególnymi dniami. Kolorowaliśmy i wyklejaliśmy piękne bukiety. Następnie dzieci z obydwu grup zebrały się w sali Jeżyków, aby otrzymać przygotowane przez rodziców upominki.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowane prezenty!

M.Guz

I.Chacińska

Słonko poświeciło trochę mocniej, zapukała wiosna. My w naszej Sali też mamy wiosennie. Sadziliśmy dziś cebulki i wysieliśmy nasiona. Teraz będziemy obserwować jak rosną nam warzywa. Nasze domki z ogródkami są kolorowe.    A na spacerze spotkaliśmy pierwszego obudzonego żuczka.

E.Boruta

Dziś w naszej klasie odbyła się dyskoteka ostatkowa. Pani przyniosła kolorowe żaróweczki aby zrobić klimat i „popryskała” nas kolorowym brokatem. Wszystko się błyszczało.

Dmuchaliśmy balonowe zwierzątkowe opaski.

Był mecz balonowej siatkówki. Przebijanie balona łapką na muchy okazało się nie takie łatwe, za to śmieszne.

A na koniec były tańce…

E.Boruta

Dzisiaj w naszej klasie pojawił się nietypowy gość. To żółw wodny. Żółw będzie u nas gościł przez tydzień. Będziemy się nim opiekować i poznamy jego życie w ramach dnia dzikich zwierząt.

Bardzo chcemy podziękować dzieciom i paniom z przedszkola w Niemojkach, bo to oni pozwolili nam opiekować się żółwikiem.

Oprócz żółwia poznaliśmy dziś inne zwierzęta egzotyczne, wiemy gdzie żyją i jak są przystosowane do swoich środowisk.

Wykonaliśmy nawet przedstawiciela zwierząt dzikich – to nasz ulubiony miś, niedźwiedź, niedźwiadek.

                                                                    E.Boruta

W piątek nasza grupa była na wycieczce na sali doświadczania świata. Były zabawy z aromaterapii, wąchaliśmy różne zapachy i kolory. Każdy ozdobił pudełko na swoje skarby (ludziki lego, kamyki no i kasę).

Był posiłek pod „powierzchnią oceanu” no i szalona zabawa wśród kolorowych światek, różnych faktur i kreatywnych przedmiotów.

E.Boruta

Dnia 28 lutego 2025 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy radosne święto – Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci przeniosły się w prehistoryczny świat pełen fascynujących stworzeń.

Atrakcje dnia:

  • Fotobudka: Przygotowaliśmy specjalną fotobudkę z dinozaurowymi rekwizytami, gdzie dzieci mogły robić sobie pamiątkowe zdjęcia.
  • Medale: Każde dziecko otrzymało medal „Małego Paleontologa” za aktywny udział w zabawach i konkursach.
  • Prace plastyczne: Dzieci tworzyły kolorowe prace plastyczne przedstawiające ich ulubione dinozaury, rozwijając przy tym wyobraźnię i zdolności manualne.
  • Nauka piosenki: Wspólnie uczyliśmy się piosenki „Dinozaur Pimpuś”, która opowiada o sympatycznym dinozaurze kochającym kwiaty. Melodyjna i wesoła, szybko stała się ulubioną piosenką dzieci. Można ją posłuchać tutaj:
  • Malowanie twarzy: Nasi mali odkrywcy zamieniali się w różnobarwne dinozaury dzięki malowaniu twarzy.
  • Zagadki o dinozaurach: Przygotowaliśmy zestaw zagadek, które pobudzały ciekawość i poszerzały wiedzę dzieci na temat tych prehistorycznych stworzeń.

Cele edukacyjne:

Celem obchodów Dnia Dinozaura było:

  • Rozwijanie zainteresowania prehistorią i nauką.
  • Pobudzanie kreatywności poprzez działania plastyczne i muzyczne.
  • Integracja grupy poprzez wspólne zabawy i śpiew.
  • Rozwijanie umiejętności poznawczych poprzez rozwiązywanie zagadek.

Dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy, a dzieci z entuzjazmem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

Nauczycielki przedszkola:

Izabela Chacińska

Martyna Guz

Tłusty Czwartek to wyjątkowy dzień w kalendarzu, pełen radości, słodkich smaków i zabawy. Nasze przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Żabki” także celebrowały tę tradycję, łącząc ją z ciekawymi aktywnościami edukacyjnymi i praktycznymi.

Słodkie prace praktyczne

Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne, wykonując plastyczne „pączki” – malowały i dekorowały papierowe wypieki, które wyglądały niemal jak prawdziwe! Ta twórcza zabawa rozwijała ich wyobraźnię, sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Pączkowe smaki i tradycje

Nie mogło zabraknąć degustacji pączków, które smakowały wszystkim wyśmienicie! Przy okazji dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi ta tradycja i jakie przysmaki są popularne w innych krajach podczas ostatnich dni karnawału.

Zabawy i zagadki o pączkach

Dzieci wzięły również udział w zabawach dydaktycznych, takich jak rozwiązywanie zagadek i recytowanie wierszyków o pączkach. Dzięki temu ćwiczyły umiejętności językowe, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Cele edukacyjne zajęć:

✅ Rozwijanie kreatywności i sprawności manualnej poprzez prace plastyczne

✅ Poznanie tradycji i zwyczajów związanych z Tłustym Czwartkiem

✅ Doskonalenie umiejętności językowych poprzez zabawy słowne

✅ Wdrażanie zasad kulturalnego spożywania posiłków

Dzień upłynął w radosnej atmosferze, pełnej śmiechu i pysznych smaków. To była wspaniała okazja, by uczyć się przez zabawę i wspólnie pielęgnować polskie tradycje.

Nauczycielki przedszkola

Izabela Chacińska 

Martyna Guz

U nas w zeróweczce figura jeszcze w normie więc tłusty czwartek świętujemy na słodko.

E.Boruta

Dziś zeróweczka obchodziła „Dzień Dinozaura”. Dowiedzieliśmy się jak one żyły i wyglądały. Zrobiliśmy sobie czapki dinozaurowe. Wykopaliśmy dinozaura najpierw z wytłaczanek po jajkach a potem z lodu. To była „zimna” robota.

Na koniec zrobiliśmy dinozaura z makaronu. To był dzień!!!

E.Boruta

Karnawał to czas radości, zabawy i tańców, a nasze przedszkolaki z grup Żabki i Jeżyki doskonale o tym wiedzą! W minionym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy, który dostarczył dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych chwil.

Przedszkolaki przyszły ubrane w piękne, kolorowe stroje – na parkiecie można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka, a nawet postacie z bajek! Przy dźwiękach wesołej muzyki dzieci tańczyły, bawiły się i brały udział w licznych zabawach.

Nie zabrakło wesołych konkurencji takich jak:
 Taniec z balonami – dzieci w parach starały się utrzymać balon między sobą, nie używając rąk.
 Pokaz strojów – każdy mógł zaprezentować swój kostium na przedszkolnym wybiegu.
 Lustrzane odbicie – zabawa w naśladowanie ruchów prowadzącego taniec.
 Tunel radości – dzieci przechodziły pod unoszoną chustą animacyjną przy akompaniamencie muzyki.

Choć tym razem nie było poczęstunku, nikt nie narzekał na brak energii – radosna atmosfera i mnóstwo ruchu sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły od początku do końca!

Dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy doczekać się kolejnych przedszkolnych zabaw!

Nauczycielki przedszkola
Izabela Chacińska,

Martyna Guz

18 lutego 2025 r. w naszym przedszkolu w Zespole Szkół w Przesmykach obchodziliśmy Dzień Kota – wyjątkowe święto, które stało się okazją do poznania tych niezwykłych zwierząt, rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci.

W grupach „Jeżyki” i „Żabki” realizowany był scenariusz edukacyjny o kotach, który pozwolił dzieciom zgłębić wiedzę na temat kocich zwyczajów, ras, sposobów opieki nad tymi zwierzętami oraz ich miejsca w kulturze i bajkach.

Dzieci wzięły udział w zabawach plastycznych, tworząc piękne prace przedstawiające kotki w różnych technikach – malowały, rysowały i wyklejały kocie postacie. W ramach wspólnej zabawy wszyscy uczestnicy zostali również wymalowani jak kotki – na buziach pojawiły się wąsy, noski i kocie uszka, co sprawiło im ogromną radość.

Nie zabrakło także muzycznych akcentów. Razem z panią Joanną Chmielewską, nauczycielką języka angielskiego, dzieci śpiewały piosenki o kotach po polsku i po angielsku, co nie tylko dostarczyło im świetnej zabawy, ale również pomogło w rozwijaniu umiejętności językowych.

Cele edukacyjne Dnia Kota:

✅ Rozwijanie wiedzy o kotach – ich zwyczajach, potrzebach i roli w życiu człowieka.
✅ Uwrażliwianie dzieci na los zwierząt i kształtowanie postaw proekologicznych.
✅ Rozwijanie kreatywności poprzez działania plastyczne i muzyczne.
✅ Integracja dzieci poprzez wspólne zabawy i aktywności.
✅ Rozwijanie umiejętności językowych poprzez śpiewanie piosenek w języku angielskim.

Cały dzień upłynął w radosnej, pełnej uśmiechu i zaangażowania atmosferze. Dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i opowieściami o domowych pupilach. Był to dzień pełen ciepła, kreatywności i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Nauczycielki przedszkola:
Izabela Chacińska
Martyna Guz

W piątek, 24 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przesmykach.

Było to wyjątkowe wydarzenie pełne ciepła, radości i wzruszeń. Przedszkolaki zaprosiły na występy swoich dziadków ale też Klub Seniora w Przesmykach.

Uroczystość rozpoczęła się serdecznym powitaniem zgromadzonych przez Panią Dyrektor Annę Łęczycką i Pana Wójta Gminy Przesmyki Marka Zalewskiego. Oboje podkreślili jak ważną rolę pełnią babcie i dziadkowie w życiu dzieci, złożyli też serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Następnie najmłodsi, ubrani w odświętne stroje, pojawili się na scenie, by zaprezentować przygotowany program artystyczny. Dzieci z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoje talenty. Maluchy zaśpiewały radosne utwory wywołując uśmiechy na twarzach zebranych, recytowały starannie przygotowane wierszyki. Każda z grup młodszych wykonała też wyjątkowy układ taneczny. Dużą atrakcją były scenki, w której dzieci z grupy „0” przebrały się za babcie i dziadków, przedstawiając w humorystyczny sposób wspólne chwile i życie dziadków.

Na zakończenie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki – kolorowe laurki, kwiaty z papieru. Wszystkie trzy grupy odśpiewały też wspólnie „Sto lat..”. Po części artystycznej babcie i dziadkowie wspólnie ze swoimi wnukami rozpoczęli słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców przedszkolaków. Mamy zadbały, aby gość mógł skosztować ciepłej kawy lub herbaty. Dzieci natomiast mogły liczyć na kompot.

Obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu były wyjątkowe. Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom wyrazić swoją miłość i wdzięczność, a babciom i dziadkom przypomniał, jak bardzo są kochani.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie stworzoną atmosferę pełną miłości i radości! Pani Beacie Przesmyckiej za koordynację uroczystości oraz rodzicom za udzieloną pomoc!

M.Guz

E.Boruta

I.Chacińska

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się już 30 stycznia i potrwa do 13 lutego 2025r.

W tym okresie będą Państwo mogli złożyć wnioski o przyjęcie dziecka.  Wniosek można pobrać  ze strony internetowej naszej szkoły ( www.przesmyki.schoolpage.pl),  sekretariacie szkoły lub  w przedszkolu. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji  można  uzyskać bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy serdecznie do  złożenia wniosku w terminie.

Z poważaniem,

Anna Łęczycka
p.o. dyrektor Zespołu Szkół w Przesmykach.

Czwartek 19 grudnia 2024 roku to dzień szczególny, otóż tego dnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.

Dzieci z grupy Jeżyków i Żabek przyszły tego dnia do przedszkola starannie, odświętnie ubrane. Cala uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, a także odczytania fragmentu pisma świętego.

Dzieci z uwagą przysłuchiwały się czytanej historii.

Potem nastąpiła prezentacja przygotowanych na ten czas wierszyków. Przedszkolaki z radością wspólnie z nauczycielkami, zaproszoną na tą uroczystość Panią Dyrektor Anna Łęczycką i paniami z obsługi szkoły odśpiewały kolędy. Grzecznie wysłuchały życzeń, składanych przez Panią Dyrektor po czym odwdzięczyły się również pięknymi słowami.

Następnie z chęcią zasiadły do stołu i ucztowania. Rodzice przedszkolaków przygotowali słodki poczęstunek. Ciasto, owoce, słodkie napoje, tym wszystkim mogły się cieszyć dzieci.

Całe spotkanie umiliła wizyta, niespodziewanego gościa. Święty Mikołaj wpadł do naszych przedszkolaków z wielkim worem prezentów. Dzieci były przeszczęśliwe.

Na pewno z ochotą będą czekać kolejnego wigilijnego spotkania.

M.Guz

I.Chacińska

E.Skolimowska

Dnia 5 grudnia 2024 roku, dzieci z grup Jeżyki, Żabki oraz Zeróweczka wzięły udział w wyjątkowych warsztatach mikołajkowych zorganizowanych przez Zespół Szkół w Przesmykach. W tym magicznym dniu, mali uczestnicy mieli okazję nie tylko spędzić czas w radosnej atmosferze, ale także rozwijać swoje umiejętności twórcze i spędzać czas w towarzystwie wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja.

Przebieg Warsztatów

Dzieci wzięły udział w kilku wspaniałych aktywnościach. Pierwszym zadaniem było dekorowanie choinek i pierników, które pozwoliły maluchom wykazać się zdolnościami manualnymi, a także rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Z pomocą nauczycieli i opiekunów, przedszkolaki mogły ozdabiać swoje prace za pomocą kolorowych farb, brokatu, wstążek oraz naklejek, tworząc piękne, świąteczne dzieła.

Podczas warsztatów, dzieci miały również niepowtarzalną okazję spotkać się z Świętym Mikołajem, który rozmawiał z maluchami, wręczał drobne upominki i zarażał swoją radością. Spotkanie z Mikołajem wzbudziło wiele emocji i uśmiechów na twarzach dzieci, które z radością opowiadały, czego oczekują na Święta Bożego Narodzenia.

Cele Edukacyjne Warsztatów

Warsztaty mikołajkowe miały na celu:

  1. Rozwój kreatywności – dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne poprzez dekorowanie choinek i pierników, co sprzyjało twórczemu myśleniu i wyobraźni.
  2. Doskonalenie zdolności manualnych – poprzez wykorzystanie różnych materiałów i narzędzi do tworzenia ozdób, maluchy ćwiczyły motorykę małą oraz precyzyjność ruchów.
  3. Kształtowanie współpracy i integracji – dzieci miały okazję pracować w grupach, dzielić się materiałami i pomagać sobie nawzajem, co sprzyjało budowaniu relacji rówieśniczych.
  4. Rozwijanie poczucia radości i wspólnoty – warsztaty miały na celu integrację dzieci w duchu świątecznym, co pozwoliło na budowanie pozytywnych emocji i wspólnego przeżywania radosnych chwil.
  5. Wprowadzenie w tradycje i obyczaje związane z Bożym Narodzeniem – warsztaty były okazją do przybliżenia dzieciom tradycji związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczna  Atmosfera

Całe wydarzenie odbyło się w wyjątkowej atmosferze pełnej ciepła, radości i uśmiechu. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, a ich twarze rozświetlały się za każdym razem, gdy kończyły kolejną ozdobę lub kiedy dostawały prezent od Świętego Mikołaja. Nauczyciele i opiekunowie zadbali o to, by dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie, a świąteczny nastrój sprawił, że warsztaty stały się niezapomnianym przeżyciem.

Zorganizowane warsztaty mikołajkowe stanowiły doskonałą okazję, aby dzieci mogły poczuć magię Świąt i rozwijać swoje umiejętności w twórczej atmosferze. Z pewnością będą to wspomnienia, które maluchy zachowają na długo.

Nauczycielki Przedszkola

I.Chacińska

E. Boruta
M. Guz 

E. Skolimowska 

21 listopada w naszym przedszkolu w Zespole Szkół w Przesmykach obchodziliśmy Dzień Życzliwości – wyjątkowe święto, które uczy dzieci, jak ważne są dobre relacje, wzajemna pomoc i serdeczność. W wydarzeniu wzięły udział wszystkie przedszkolne grupy: Żabki, Jeżyki oraz Zeróweczka, które z zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych atrakcjach i zajęciach.

Celem Dnia Życzliwości było:

  • rozwijanie postawy życzliwości i szacunku wobec innych;
  • budowanie umiejętności współpracy w grupie;
  • kształtowanie empatii i umiejętności okazywania pomocy;
  • integracja dzieci poprzez wspólną zabawę;
  • zwiększenie świadomości o znaczeniu uprzejmości w codziennym życiu.

Rozmowa o życzliwości

Dzień rozpoczął się od rozmowy z dziećmi na temat tego, czym jest życzliwość. Przedszkolaki dzieliły się swoimi doświadczeniami i przykładami dobrych uczynków. Nauczycielki podkreśliły, że małe gesty – uśmiech, miłe słowo, pomocna dłoń – mogą sprawić, że ktoś poczuje się lepiej. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest, by być dla siebie miłym nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Zeróweczka pomaga w kuchni

Grupa Zeróweczka miała okazję wcielić życzliwość w czyn, pomagając paniom kucharkom w roznoszeniu talerzy podczas obiadu. Dzieci z entuzjazmem pomagały także paniom sprzątaczkom w porządkowaniu sali, pokazując, że nawet najmłodsi mogą być wsparciem w codziennych obowiązkach.

Za swoje zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały Medale Życzliwości oraz specjalne opaski „Strażnika Życzliwości”, które z dumą nosiły przez cały dzień.

Zabawy z chustą Klanzy i kreatywne zajęcia

Dla grup Żabki i Jeżyki przygotowano wyjątkowe zabawy z chustą animacyjną Klanzy, które sprzyjały integracji i rozwijaniu współpracy w grupie. Dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywały Krawaty Życzliwości – kolorowe prace, które zdobiły przedszkolne sale, przypominając o idei święta.

Integracja i znaczenie życzliwości

Dzień Życzliwości był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także szansą na zacieśnienie więzi między dziećmi i nauczycielami. Dzięki wspólnym aktywnościom przedszkolaki lepiej się poznały, zrozumiały, jak ważna jest współpraca i szacunek wobec innych.

Życzliwość to wartość, którą warto pielęgnować każdego dnia. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci dzieci na długo i stanie się inspiracją do wielu małych, ale ważnych gestów w ich codziennym życiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia!

Nauczycielki Przedszkola:

E. Boruta

I. Chacińska

M. Guz

26 listopada 2024 r. przedszkolaki z grup: Żabki, Jeżyki i Zeróweczka wyruszyły na wyjątkową wycieczkę do Sali Zabaw „Młynek” w Siedlcach. Powodem tej radosnej eskapady było świętowanie Dnia Pluszowego Misia – ulubionego święta najmłodszych. Wizyta w tak atrakcyjnym miejscu nie tylko dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, ale także przyczyniła się do ich rozwoju oraz integracji między grupami.

Cele edukacyjne wycieczki

Głównym celem wyjazdu była nauka poprzez zabawę i rozwijanie umiejętności społecznych przedszkolaków. Dzięki tej wycieczce dzieci:

  • rozwijały sprawność ruchową oraz koordynację poprzez aktywności fizyczne,
  • doskonaliły współpracę w grupie i budowanie więzi rówieśniczych,
  • integrowały się z kolegami i koleżankami z innych grup przedszkolnych,
  • uczyły się zasad bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania w przestrzeniach publicznych,
  • wzmacniały kreatywność i wyobraźnię, korzystając z różnorodnych atrakcji.

Niezapomniane atrakcje w Sali Zabaw „Młynek”

Sala Zabaw „Młynek” to prawdziwy raj dla najmłodszych! Dzieci z wielką radością korzystały z takich atrakcji, jak:

  • zjeżdżalnie tubowe, proste i spiralne, które dostarczyły mnóstwa emocji,
  • karuzela Palma Kokosowa, na której mogli się poczuć jak na tropikalnej wyspie,
  • basen z piłeczkami, będący ulubionym miejscem zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci,
  • trampolina, gdzie wszyscy mogli poskakać i wyładować nadmiar energii,
  • armatki pneumatyczne, które wprowadziły element zdrowej rywalizacji,
  • cybergaje oraz automaty do gier, dające możliwość interaktywnej zabawy,
  • dmuchanka oraz domek z huśtawką, które rozwijały dziecięcą wyobraźnię,
  • ścianki manipulacyjne i mega klocki, idealne do ćwiczenia zręczności i logicznego myślenia,
  • samochodziki i bujaki, które dostarczyły radości młodszym uczestnikom,
  • tron dla solenizanta, na którym każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie – zarówno miłośnicy aktywnej zabawy, jak i ci, którzy woleli spokojniejsze atrakcje.

Smaczny obiad dla małych podróżników

Po intensywnej zabawie przyszedł czas na wspólny posiłek. Na dzieci czekały pyszne frytki i orzeźwiający soczek. Wspólny obiad był doskonałą okazją do chwili odpoczynku i podzielenia się wrażeniami z niezwykłej przygody.

Dzień Pluszowego Misia w „Młynku” na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków jako dzień pełen śmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń!

Nauczycielki Przedszkola

E. Boruta

I. Chacińska

M. Guz

25 listopada 2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się radosne obchody Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie grupy celebrowały to wyjątkowe święto, przynosząc do przedszkola swoje ukochane pluszaki. Był to dzień pełen uśmiechu, zabawy i kreatywnych zajęć, które miały nie tylko umilić czas, ale także wnieść wiele wartości edukacyjnych.

Aktywności w Dniu Pluszowego Misia

Dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych przez dzieci misiów. Przedszkolaki z dumą opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, co sprzyjało budowaniu pewności siebie oraz rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Kolejne atrakcje dnia obejmowały:

  • Rozmowy o misiach – dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie niedźwiedzi w przyrodzie, a także przypomniały sobie bajkowych bohaterów, takich jak Miś Uszatek czy Kubuś Puchatek.
  • Zabawy z pluszakami – wspólne tańce, zabawy ruchowe i odgrywanie scenek z udziałem misiów.
  • Malowanie farbami misia – zadanie rozwijające kreatywność, zdolności plastyczne i wrażliwość na estetykę.
  • Zajęcia grafomotoryczne – rysowanie misiów oraz ich labiryntów i ścieżek, co pomagało dzieciom doskonalić precyzję ruchów ręki.
  • Zajęcia integracyjne z chustą Klanzy – wspólna zabawa z kolorową chustą sprzyjała budowaniu współpracy i poczucia wspólnoty w grupie.

Cele edukacyjne Dnia Pluszowego Misia

Obchody Dnia Pluszowego Misia miały wiele ważnych celów edukacyjnych, w tym:

  • Kształtowanie postawy emocjonalnej – dzieci uczyły się wyrażania uczuć i budowania więzi, zarówno z rówieśnikami, jak i z ich ukochanymi maskotkami.
  • Rozwijanie umiejętności społecznych – wspólne zabawy i aktywności uczyły współpracy, dzielenia się oraz szacunku wobec innych.
  • Rozbudzanie wyobraźni i kreatywności – prace plastyczne oraz inscenizacje z pluszakami pomagały rozwijać zdolności twórcze przedszkolaków.
  • Doskonalenie zdolności manualnych – zajęcia grafomotoryczne i plastyczne przygotowywały dzieci do nauki pisania.
  • Rozwój wiedzy o świecie – rozmowy o niedźwiedziach i ich naturalnym środowisku wzbogacały wiedzę przyrodniczą.
  • Integracja grup – wspólne zabawy i aktywności zacieśniały relacje między dziećmi, wzmacniając poczucie przynależności i jedności.

Podsumowanie

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu był wspaniałą okazją, aby połączyć zabawę z nauką i budowaniem więzi. Dzieci mogły cieszyć się swoim dzieciństwem w wyjątkowej atmosferze, gdzie ich ukochane pluszowe misie grały główną rolę. Ten radosny dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a wspólne zabawy i zajęcia jeszcze bardziej zintegrowały małych przedszkolaków.

Nauczycielki Przedszkola

W naszym przedszkolu odbyła się niezwykle uroczysta chwila – Pasowanie na Przedszkolaka. To wyjątkowy dzień dla najmłodszych dzieci, które oficjalnie stały się częścią naszej przedszkolnej społeczności. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: rodzice przedszkolaków oraz dzieci z zerówki, które z radością towarzyszyły młodszym kolegom i koleżankom w ich ważnym dniu.

Przedszkolaki przygotowały piękny występ artystyczny, w którym pokazały swoje zdolności i zaangażowanie. Mali artyści śpiewali piosenki, recytowali wiersze i zatańczyli do ulubionej piosenki „Baby Shark” –po angielsku, co było niezwykłym wyrazem ich odwagi i otwartości na naukę języków obcych. Dzieci wykazały się wielką wytrwałością, starannością i pozytywną energią, które docenili wszyscy zebrani goście.

Najważniejszym punktem uroczystości było samo pasowanie, którego dokonała pani dyrektor Zespołu Szkół w Przesmykach – Anna Łęczycka. Symbolicznym dotknięciem ołówka do ramienia każdego przedszkolaka, pani dyrektor oficjalnie przyjęła ich do grona przedszkolaków. Była to chwila pełna emocji, radości i dumy, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy.

Gratulujemy wszystkim nowym przedszkolakom pięknego występu, wytrwałości i odwagi, a także życzymy wielu sukcesów w ich pierwszych przedszkolnych przygodach! Niech każdy dzień w przedszkolu będzie dla nich pełen nowych doświadczeń, przyjaźni i radości z nauki. Dziękujemy rodzicom za obecność i wsparcie, które są bezcenne w tym ważnym dla dzieci dniu.

I. Chacińska

M. Guz

Dzieci z grup Żabki, Jeżyki i Zeróweczka miały okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach w mobilnym planetarium, które odwiedziło Zespół Szkół w Przesmykach. Dzięki tej wyjątkowej inicjatywie najmłodsi uczniowie mogli odkryć tajemnice Wszechświata i doświadczyć niesamowitej podróży w przestrzeń kosmiczną, nie opuszczając szkolnych murów.

Naukowa Przygoda dla Najmłodszych

Pokaz w mobilnym planetarium miał na celu nie tylko wzbudzenie zachwytu nad gwiazdami i planetami, ale także zaszczepienie w dzieciach ciekawości świata oraz chęci zdobywania wiedzy o Wszechświecie. Dzięki tej nietypowej lekcji, mali odkrywcy mogli poznać zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie, takie jak ruchy planet, wschody i zachody słońca oraz konstelacje gwiazd. Wszystko to zostało przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały, a jednocześnie fascynujący, co pozwoliło przedszkolakom lepiej zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość.

 Unikatowe Narzędzie Dydaktyczne

Planetarium to nie tylko narzędzie dydaktyczne, ale i niezwykły sposób na przeniesienie uczestników w przestrzeń kosmiczną. Projekcje obrazujące ruchy ciał niebieskich i prawa fizyczne rządzące kosmosem zaintrygowały i zachwyciły małych widzów. Taka forma nauki poprzez obserwację i doświadczenie jest doskonałą propozycją dla każdego młodego odkrywcy, który z zaciekawieniem patrzy na otaczający go świat i pragnie poznać jego tajemnice.

Pierwsze Kroki w Świecie Nauki

Warsztaty w mobilnym planetarium były niezwykle inspirującą przygodą, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci na długo. To pierwsze kroki naszych przedszkolaków w świecie nauki, pełne fascynacji, inspiracji i radości odkrywania. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie dzieciom udziału w tej wyjątkowej lekcji astronomii, która wprowadziła najmłodszych w tajemniczy świat gwiazd i planet.

Nauczycielki Przedszkola:

I. Chacińska

E. Boruta

M. Guz

W przedszkolu przy Zespole Szkół w Przesmykach dzieci z grup Żabki, Jeżyki i Zeróweczka uczciły Święto Niepodległości, biorąc udział w wyjątkowym wydarzeniu. 10 listopada przedszkolaki z radością i zaangażowaniem przyłączyły się do ogólnoszkolnej akademii patriotycznej, podczas której mieli okazję wspólnie z innymi uczniami przeżywać tę wyjątkową chwilę.

Cele Wychowawcze

Nauka hymnu narodowego przez najmłodszych uczniów miała na celu rozwijanie ich poczucia tożsamości narodowej i wzbudzenie szacunku do symboli Polski. Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć znaczenie ojczyzny i poczuć się jej częścią. Dzieci uczyły się nie tylko słów i melodii, ale również postawy godnej podczas hymnu, co w przyszłości będzie procentować w ich życiu obywatelskim.

Ponadto, jednym z kluczowych celów było budowanie więzi wśród przedszkolaków i wzmacnianie relacji w grupie. Wspólna nauka hymnu i uczestnictwo w wydarzeniu tak istotnym dla szkoły stanowiły doskonałą okazję do integracji i wzajemnego wsparcia. Dzieci czuły, że są częścią większej społeczności i miały okazję obserwować, jak wspólnota szkolna z szacunkiem oddaje hołd polskim wartościom i historii. Hymn zosta odśpiewany o godzinie 11:11 z uwagi  na upamiętnienie daty 11 listopada.

Udział Przedszkolaków w Akademii

Podczas akademii, zorganizowanej przez uczniów Zespołu Szkół w Przesmykach, przedszkolaki miały możliwość obejrzenia pięknego występu starszych kolegów i koleżanek. Występ obejmował ekscytujący taniec z flagami, a także wzruszające recytacje i pieśni patriotyczne. Dzieci były oczarowane widowiskiem, z ciekawością i pełnym skupieniem śledziły każdy fragment programu. Ich radość i wzruszenie były widoczne w oczach, a pełne zachwytu spojrzenia świadczyły o wyjątkowym charakterze tego wydarzenia.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Przesmykach za zaproszenie przedszkolaków na tę wyjątkową akademię. Wspólne celebrowanie Święta Niepodległości pozostawiło niezapomniane wspomnienia i było inspirującą lekcją patriotyzmu dla naszych najmłodszych podopiecznych.

Nauczycielki Przedszkola:

I. Chacińska

E. Boruta

M. Guz

W naszym przedszkolu w Zespole Szkół w Przesmykach zagościła prawdziwie jesienna atmosfera – obchodziliśmy Dzień Dyni! Dzieci w pomarańczowych strojach, pełne energii i radości, uczestniczyły w szeregu atrakcji, które nie tylko bawiły, ale też wspierały ich rozwój i zdobywanie nowych umiejętności.

Atrakcje Dnia Dyni

Podczas Dnia Dyni dzieci miały okazję spróbować swoich sił w kreatywnych aktywnościach i zabawach:

1. Malowanie dyni farbami – dzieci malowały dynie według własnych pomysłów, co nie tylko dawało im ogromną radość, ale również wspierało ich rozwój grafomotoryczny. Praca z pędzlem i farbami pomagała w ćwiczeniu precyzji ruchów i rozwijaniu sprawności rąk, co jest bardzo ważne w przygotowaniu do nauki pisania.

2. Kolorowanie obrazków z dynią – poprzez staranne kolorowanie dzieci ćwiczyły koncentrację i cierpliwość. Dodatkowo, dobór kolorów rozwijał ich wyobraźnię i kreatywność.

3. Wydrążanie pestek z dyni – zabawa sensoryczna, w której dzieci poznawały różnorodne tekstury i kształty. Dzięki temu ćwiczyły swoje zdolności manualne, jak również uczyły się współpracy, wymieniając się rolami przy przygotowywaniu dyni do dalszych zajęć.

4. Degustacja soku z dyni – dzieci mogły spróbować pysznego soku dyniowego i poznać smak tego zdrowego, sezonowego warzywa. Dzięki temu uczyły się otwartości na nowe smaki i zdrowe jedzenie.

5. Dynie dekoracyjne – każdy przedszkolak przyniósł ze sobą dynię, która posłużyła za jesienną ozdobę i element wspólnej dekoracji sali. Przyniesione dynie były różnorodne i pięknie zdobiły naszą przestrzeń, co zachęcało do rozmów o jesieni, kształtach i kolorach.

6. Pamiątkowe znaczki z Dnia Dyni – na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek z Dnia Dyni jako podziękowanie za udział i zaangażowanie.

Cele edukacyjne Dnia Dyni  

Obchody Dnia Dyni miały na celu przede wszystkim wszechstronny rozwój dzieci poprzez zabawę. Cele edukacyjne tego wyjątkowego dnia obejmowały:

– Rozwój motoryki małej – aktywności takie jak malowanie, kolorowanie i wydrążanie dyni wzmacniały precyzję i koordynację ruchową, przygotowując dzieci do pisania i innych precyzyjnych działań.

– Zachęcanie do zdrowego odżywiania – poprzez degustację soku z dyni dzieci miały możliwość poznania nowego, zdrowego smaku, co sprzyja budowaniu zdrowych nawyków.

– Rozwijanie kreatywności i wyobraźni – poprzez dekorowanie dyni i wybieranie kolorów dzieci rozwijały swoją kreatywność, uczyły się wyrażania siebie i estetycznego myślenia.

– Budowanie współpracy i integracji – wspólne zadania, zabawa i dekorowanie sali z dyniami, które każde dziecko przyniosło, pozwoliły na wzmacnianie więzi między dziećmi i budowanie przyjaznej, zespołowej atmosfery.

Chcielibyśmy pochwalić wszystkie dzieci za ich grzeczność, chęć do współpracy i pozytywne nastawienie! Dzień Dyni był dla nich wyjątkową okazją do nauki przez zabawę i wzmacniania umiejętności, które z pewnością zaowocują w ich dalszej edukacji. Cieszymy się, że przedszkolaki tak entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach, czyniąc ten dzień pełnym uśmiechu i radości.

I. Chacińska

M. Guz

E. Skolimowska

W naszym przedszkolu w Zespole Szkół w Przesmykach dbamy o to, aby codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu była stałym elementem dnia naszych najmłodszych. Niezależnie od warunków pogodowych, nasze przedszkolaki, w wieku od 2,5 do 5 lat, codziennie wychodzą na spacer i odkrywają okoliczną przyrodę, ciesząc się ruchem na świeżym powietrzu.

Ruch na świeżym powietrzu to kluczowy element zdrowego rozwoju dziecka. Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle ciekawe świata i potrzebują możliwości swobodnego poruszania się. Spacery, bieganie, zabawy i obserwacja natury to naturalne sposoby na rozwijanie ich kondycji fizycznej, a także sprawności motorycznej. Ruch wspiera rozwój mięśni, koordynację ruchową oraz zdrowy wzrost, co jest szczególnie ważne w wieku, kiedy dzieci intensywnie rosną i kształtują swoje umiejętności fizyczne.

Świeże powietrze wpływa również korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Przebywanie na zewnątrz wspomaga odporność, wspiera funkcjonowanie układu oddechowego, a także poprawia jakość snu i apetyt. Dodatkowo, ekspozycja na światło dzienne wspiera syntezę witaminy D, która jest niezbędna dla zdrowych kości i zębów.

Wychodząc na spacery, dzieci uczą się także, jak dostosowywać się do zmieniających się warunków pogodowych. Dzięki odpowiedniemu ubraniu na deszcz, wiatr czy słońce, przedszkolaki nabierają szacunku do otaczającej przyrody, ucząc się, że każda pogoda ma swoje piękno. Obserwowanie zmieniających się pór roku i środowiska pozwala im poznawać świat i rozbudzać naturalną ciekawość.

Spacerowanie to także czas na budowanie więzi między dziećmi. Wspólne odkrywanie otoczenia, rozmowy i zabawy integrują grupę, wzmacniając ich umiejętności społeczne oraz rozwijając współpracę i wzajemne wsparcie.

W naszym przedszkolu jesteśmy przekonani, że codzienne spacery to inwestycja w zdrowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci. Niezależnie od pogody, nasze przedszkolaki maszerują radośnie, czerpiąc radość z każdego dnia spędzonego na świeżym powietrzu.

I. Chacińska

M. Guz

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Dnia 20 września 2024 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w zawodach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Nauczycielki przedszkola:

E. Boruta

I. Chacińska

M. Guz

Przedszkole

Świat dziecka Bożego. Podręcznik do religii dla dziecka czteroletniego

Jerzy Snopek

klasa 0 (dla dziecka sześcioletniego)

Tak! Jezus mnie kocha. Podręcznik do religii dla dziecka sześcioletniego

Elżbieta Kondrak Krzysztof Mielnicki

Witamy Państwa 😉

Bardzo prosimy, aby na rozpoczynający się rok szkolny zakupili Państwo dzieciom książeczki do kolorowania i kapcie z podeszwą w kolorze białym (aby uniknąć uszkodzeń nowo położnej podłogi) 😉

Resztę informacji dotyczących wyprawki będziemy podawać na bieżąco po rozpoczęciu roku szkolnego. Dziękujemy, pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia 😉

Nauczyciele przedszkola

Dyrektor Zespołu Szkół w Przesmykach, informuje, tydzień adaptacyjny dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola od 26 sierpnia do 30 sierpnia.

Od godziny 8.00 – 12.00.

Zapraszamy

W środę 8 maja, kilka dni po imieninach Świętego Floriana przedszkolaki z Przedszkola w Przesmykach wybrały się w odwiedziny do remizy OSP Przesmyki. Pan Komendant odpowiedział dzieciom jakie zadania ma straż. Zaprezentował wspólnie z innymi strażakami sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły wsiąść do auta, przymierzyć hełmy strażackie, zobaczyć migające światła wozu z bliska. A także posłuchać jak głośno potrafi wyć syrena strażacka 😁 Strażacy pokazali też łódź, z której mogą ratować ludzi w wodzie. Nie obyło się bez prezentów 😁 Każdy dostał super smycz strażacka a Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury wręczyła każdemu dziecku słodki lizak 😁😁 Wszystkie Panie stwierdziły ze musimy częściej odwiedzać naszą straż 😁😁

Nasze Przedszkolaki wiedzą co to znaczy tolerancja i akceptacja innej osoby, dlatego w piątek 5 kwietnia ubrały się niebiesko aby wspólnie świętować Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W wielkim skupieniu obejrzały film „Podróż Marii”, potem próbowały poczuć się jak osoby, które mają autyzm, grając na instrumentach w świetle rozpraszającej ich latarki.. Z zapałem ćwiczyły też swoje płuca dlatego ze wszystkich sił starały się napompować otrzymane balony, oczywiście w kolorze niebieskim.

Jak świętowanie to świętowanie, w związku na koniec dnia oddały się tanecznym pląsom.

W dniu 26 marca w kinie Helios w Siedlcach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim jubileuszowym X-tym konkursie plastycznym pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”💙, który został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Na konkurs wysłane zostały z naszego przedszkola siedem prac, dwie prace z oddziału 3-4 latków i pięć prac z oddziału 5-6 latków. Niesamowitą kreatywnością wykazał się IGOR OLĘDZKI, który znalazł się w gronie osób wyróżnionych za pracę pod tytułem: „Rodzina”. Podczas uroczystości została wyświetlona terapeutyczna bajka dla dzieci na temat autyzmu oraz wystąpił zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych”

Serdecznie gratulujemy Igorowi zdobytego wyróżnienia!!!

Katarzyna Rzewuska

16 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Przesmykach nasze przedszkolaki dały piękny pokaz swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Tym występem dzieci uczciły Babcie i Dziadków.

Długo się przygotowywały aby wszystko było idealnie. Dziewczynki założyły białe bluzeczki i nowe, czerwone spódniczki a chłopcy pasujące do kompletu czerwone muchy.

Całą imprezę uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Obsługę dla dziadków również zapewnili rodzice, z uśmiechem podawali kawę i herbatę. Można było wykonać sobie pamiątkową fotografie z wnukami na przygotowanej przez wychowawczynie ściance.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za udostępnienie sali na całą uroczystość.

W poniedziałek 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Każde dziecko przyszło do przedszkola przebrane za swojego ulubionego bohatera.

Od samego rana zaczęła się zabawa taneczna, w rytm znanych dzieciom melodii. Radości nie było końca gdy podczas tańców na głowy dzieci zaczęły spadać bańki mydlane.

Odrobinę zmęczone przedszkolaki zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego oczywiście przez rodziców. Gdy nabrały na nowo sił dalej ruszyły do wspólnej zabawy.

W środę 6 marca w naszej szkole zagościła zabawa. Dzięki sponsorom Firmie „Anika” z Korczewa, na sali gimnastycznej zostały rozstawione zjeżdżalnie, aby jako przerywnik  w nauce można się było pobawić .

Zabawa na dmuchańcach to uczta dla zmysłów. Kolorowe konstrukcje pobudzają wyobraźnię i pozwalają dzieciom przeżywać wyjątkowe przygody podczas emocjonującej, ale i w pełni bezpiecznej rozrywki.

Są również cennym narzędziem do rozwijania ich koordynacji i zdolności motorycznych. Zjeżdżając, uczą się o przyspieszeniu, grawitacji i kontroli swojego ciała. Wszystko to podczas zabawy, która przynosi radość i powoduje uśmiechy na twarzach niezależnie od wieku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków do udziału w konkursie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim pt.: „Kocham, myślę, czuję…na niebiesko”.

21.12.2023 dzieci z zerówki uczestniczyły w pokazach chemicznych „Zaelekrtyzowani” … co tu dużo mówić … było wystrzałowo

Ewa Boruta

Katarzyna Rzewuska

Serdeczne dziękujemy Rodzicom i dzieciom z Przedszkola w Przesmykach za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w zbiórkę zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich podopiecznych Szpitalnych Oddziałów Dziecięcych w Siedlcach. Zebrane zabawki zostały przekazane 18 Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Składowej w Siedlcach.

Katarzyna Rzewuska

Izabela Chacińska

Dzieci z zerówki razem z uczniami klasy 1 uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Przesmykach. Podczas warsztatów powstały przepiękne bombki wykonane pod czujnym okiem Pań z Krainy Rumianku. Po zakończonych warsztatach, odwiedził nas po raz kolejny Święty Mikołaj. Chyba byliśmy bardzo grzeczni…. Bo obdarował nas drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy.

Ewa Boruta

Katarzyna Rzewuska

12 grudnia dzieci z naszej zerówki uczestniczyły w warsztatach świątecznych połączonych z odwiedzinami Świętego Mikołaja. Zajęcia rozpoczęły się od napisania listu do Świętego Mikołaja oraz wrzucenia do skrzyneczki. Następnie dzieci lukrowały i dekorowały pierniczki, które szybko rozpłynęły się nam w ustach. Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia były odwiedziny Świętego Mikołaja, który wręczył przygotowane przez Rodziców upominki. Dzieci zaskoczyły Mikołaja wspólnie przygotowaną piosenką oraz obdarowały laurkami. Następnie przedszkolaki zamienili się w prawdziwych artystów ślicznie ozdabiając drewniane bombki. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Dzieci z dumą zabrały dekorację do domu, aby stały się ozdobą świątecznej choinki. Niestety nasz przemiły starszy Pan musiał nas opuścić, ale został z nami Olaf, gdzie razem tańczyliśmy przy piosenkach. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem.

Ewa Boruta

Katarzyna Rzewuska

W środę 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta wigilia. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły do przedszkola odświętnie ubrane.

Zaproszona na tę okazje Pani Dyrektor obejrzała przygotowany przez dzieci występ, złożyła dzieciom życzenia i symbolicznie podzieliła się opłatkiem.

Odśpiewaliśmy również kolędy, po czym dzieci zasiadły do stołu, gdzie czekała już na nich uczta. Rodzice przygotowali symboliczny, słodki poczęstunek.

Dzieci uczyły się jak ważna jest to kolacja i jak duże znaczenie ma dla każdego z nas. Za pomocą wierszyka złożyły też dla wszystkich oglądających życzenia – niespodziankę.

Do tych życzeń z przyjemnością się dołączamy i życzymy Wesołych Świąt!!

Martyna Guz, Elwira Tomaszewska

Chyba Mikołajowi spodobało się w naszym przedszkolu, bo wrócił do nas w piątek. Przyjechał z kolegą Olafem i przeprowadzili warsztaty. Wspólnie pisaliśmy listy, wrzucaliśmy je do skrzynki. Potem dekorowaliśmy pierniczki, które z apetytem zostały zjedzone. Przedszkolaki zaskoczyły Mikołaja przygotowaną dla niego piosenką dlatego bardzo chciał mieć zdjęcie z każdym z dzieci. Po sesji wszyscy zajęliśmy się ozdabianiem drewnianych bombeczek, które zabraliśmy do domu. Mikołaj musiał uciekać ale został z nami Olaf i zaczął produkować śnieg. Wizyta była bardzo udana, czekamy na Mikołaja za rok.

Nasze przedszkolaki brały udział w bożonarodzeniowych warsztatach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Przesmykach. Z zapałem stemplowały bombeczki przygotowane przez panie z Krainy Rumianku. Efekt był fantastyczny. Po skończonej pracy dzieci wykonały piosenkę i w podziękowaniu za nią zostały obdarowane po raz kolejny przez Świętego Mikołaja prezentami. Uradowane spacerkiem wróciły do przedszkola.

Katarzyna Rzewuska, Ewa Boruta

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wręczył dzieciom prezenty. Radość była ogromna.

Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

W listopadzie obchodziliśmy też Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola tego dnia ze swoimi ulubionymi misiami. Obyły się wspólne gry ruchowe i zabawy taneczne. Dzieci próbowały podrzucić swoje misie do góry. Prawie im się udało…

Nasze Przedszkole brało udział w akcji Szkoła do Hymnu. Dzieci wykonały piękne kotyliony i wspólnie z Paniami punktualnie o 11.11 odśpiewały Hymn Narodowy.

Nasze Przedszkolaki udały się na wycieczkę do Kulinarnego Poddasza na STRASZNIE DOBRE WARSZTATY. Dzieci z zapałem próbowały wszystkich dżemów następnie robiły straszne pizze. Mieszały ciasto i dodawały do niego robaczki.. Bardzo ładnie i odważnie pozowały też do zdjęć. Po warsztatach udaliśmy się do Sali Zabaw. Aby przedszkolaki mogły oddać się beztroskiej zabawie. Wyprawa była bardzo udana.

Spacer do kina. Z okazji Dnia Postaci z Bajek nasze przedszkolaki mogły udać Gminnego Ośrodka Kultury w Przesmykach i dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Łęczyckiej – Dyrektor Ośrodka, zostały wyświetlone nam bajki.

Dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Były bardzo grzeczne i z ciekawością oglądały filmy. Po wszystkim spacerem wróciliśmy do przedszkola.

Dnia 22 listopada dzieci uczęszczające do przedszkola w Przesmykach miały swoje święto. Odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Pani Anna Łęczycka. Przywitała wszystkich zgromadzonych gości, rodziców i uczniów z grupy starszej.

Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane z zapałem recytowały swoje wierszyki i pięknie śpiewały piosenki.

Następnie zostali pasowani przez Panią Dyrektor na pełnoprawnych przedszkolaków. Z rąk wychowawczyń odebrały pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty ufundowane przez rodziców.

Cała impreza zakończyła się wspólnym, słodkim poczęstunkiem.

Opracowała: M. Guz, E. Tomaszewska

16. 11. 2023 r. w ciepły i słoneczny dzień, dzieci z grupy „zerówka” ze swoją wychowawczynią Panią Ewą Borutą oraz z uczniami klasy 1 i Panią Zuzanną Czarnocką wybrali się do Drohiczyna, aby odkrywać świat nauki poza szkolnymi ławkami.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była SOWA Drohiczyn – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 samodzielnie doświadczały, eksperymentowały oraz poznawały prawa fizyki, matematyki, techniki, geografii oraz anatomii. Dzięki tym zajęciom konstrukcyjnym oraz zabawom z klockami dzieci rozwijały kreatywne myślenie oraz poczucie sprawczości.

Następnym punktem był Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Puszczyk”, gdzie dzieci obejrzały wystawę ptasich piór, grzybów oraz ryb, wysłuchały śpiewu niektórych ptaków. Z zainteresowaniem podchodziły do stetoskopów, aby oglądać zdjęcia 3D przedstawiające przyrodę i zabytki malowniczego Drohiczyna. Mogli również poczuć się jak prawdziwi wędkarze i złowić rybę … chociaż nie było złotej, ale uwierzcie nam były to niezłe okazy ;)) …

Naszą podróż zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Szczęśliwi i pełni wiedzy powróciliśmy do naszej szkoły. Serdeczne podziękowania za towarzystwo i bezpieczną podróż składamy naszemu kierowcy – Panu Bogdanowi. Organizatorem i koordynatorem wycieczki dla najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Przesmykach była Pani Katarzyna Rzewuska. Mamy nadzieje, ze jeszcze tutaj powrócimy … może na wiosnę.

Katarzyna Rzewuska, Ewa Boruta

                                                                                                                       

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia: