Back

Z wizytą w teatrze.

Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło,

w którym przeglądają się widzowie.

Elif Shafak

Adam Mickiewicz od 1829 roku przebywał na emigracji bez możliwości powrotu  do rodzinnego kraju. Napisane przez niego utwory przesiąknięte są gorącą miłością do ojczyzny i wynikającą z niej tęsknotą za „krajem lat dziecinnych”. Pan Tadeusz był poetycką próbą powrotu do utęsknionego kraju i zapomnienia o swojej niedoli emigranta. Obdarzony niezwykłą pamięcią poeta zawarł w epopei wszystkie wspomnienia z okresu dzieciństwa, które spędził na Litwie. Pamięć dawnych obyczajów, wyglądu szlacheckich domostw, szlacheckiej gościnności odżyły na nowo, została ocalona od zapomnienia szlachecka tradycja.

Jak zatem nie skorzystać z okazji, by obejrzeć spektakl oparty na motywach Pana Tadeusza właśnie??? Pod opieką pań: M. Jurzyk i B. Grochowskiej  wybrały się nań klasy 7 i 8. I byliśmy bardzo zadowoleni, bo wybrane wątki utworu aktorzy TEATRU ARTENES   z Wrocławia przedstawili z prawdziwą pieczołowitością.

I co prawda: Nie samym chlebem człowiek żyje, ale skorzystaliśmy z okazji i poświęciliśmy trochę czasu na klasową integrację „w towarzystwie” pizzy z „Siódemki”. Była pyszna! Wróciliśmy do szkoły, nakarmiwszy i ciało, i ducha! Fajnie było!

       Opracowała: B. Grochowska